Priecājamies, svinam un mācamies, sadarbojamies kopā! Atlaižam ilūzijas, lai skaidrāks jaunais gads!
 

Pavisam netālu ir 2014.gads, kas nesīs mums katram jaunus notikumus, svētkus, mirkļus un patīkamus brīžus. Priekš manis šis gads būs īpašs. 2014.gadā būs 10 gadi, kopš es esmu ledus teātra studijā, vietā, kurā pagāja mana bērnība, kurā es esmu izaugusi. Īpaši tagad, kad ir pagājuši gandrīz 10 gadi gribas padomāt, atcerēties un saprast, ko īsti es ieguvu par šo laiku.

 

Uz studiju es atnācu 2004. gadā oktobrī. Pēc pirmas manas nodarbības, aktiermeistarības, es biju tik priecīga, ka beidzot man ir iespēja kļūt par aktrisi. Studijā piepildījās arī otrs manas bērnības sapnis, es varēju uzkāpt uz ledus un slidot. Jau pēc trīs mēnešiem es varēju piedalīties kopā ar daiļslidotājiem lielajā uzvedumā „Sniega Karaliene” un kļūt par īstu aktrisi un slidotāju vienlaicīgi! Atmiņā bērna prieks par šo iespēju, saviem darba rezultātiem un par to, ka es biju daļa no krāšņa uzveduma, bija toreiz liels mudinājums turpināt darboties studijā un uzlabot savas slidošanas un aktiera prasmes. Tā ar pedagogu palīdzību, savu vēlēšanos un tiekšanos gāju tālāk, pēc laika jau slidoju nopietnus solu priekšnesumus. Pēc septiņu vai astoņu gadu darba, man bija liels prieks, kad bija dota iespēja palīdzēt jau treneriem un vadītajai darbos ar pašiem mazākajiem jaunajiem bērniņiem studijā.

Savā sirdī un domās izvērtējot pavadīto laiku studijā, es sapratu, ka es apguvu netikai fiziskās disciplīnas, bet arī attīstīju savu personību un apguvu prasmes, ar kurām iet pa dzīves ceļu ir daudz vieglāk, kuras man palīdz ikdienā. Pateicoties, aktiermeistarības nodarbībām, es iemācījos skaļi un izteiksmīgi runāt, es nebaidos uzstāties, skaļi izteikt savu viedokļi un pirmā iet uz kontaktu ar nepazīstamiem cilvēkiem. Šīs runāšanas iemaņas palīdzēja man arī izcili pabeigt skolu un tagad arī noder manas studijās universitātē, īpaši, kad jāuzstājās lielās auditorijas priekšā. Vēl man ir svarīgi atzīmēt, kā aktīvi darbojoties studijā, apmeklējot visas nodarbības, es uzlaboju savas latviešu valodas zināšanas. Pazuda runāšanas barjera un vairs nav bail runāt nedzimtā valodā – latviešu valodā pat ar kļūdām, jo studijā vienmēr ir atbalstītas visu nodarbību un pasākumu norise gan krievu gan latviešu valodās.

Katrs no mums grib būt līderis, vadītājs, bet vienmēr arī jāmāk strādāt grupā. Šo iemaņu es arī veiksmīgi apguvu studijā, jo, tikai pateicoties kopīgam darbam, ar stipru un atbalstošu kolektīvu sanāca izveidot daudz krāšņus uzvedumus. Izrādes, atbildīgas un regulāras ieziešanas uz skatuvi iemācija mani jebkurā situācijā palikt mierīgai, nestresot un savākties pirms katra svarīga notikuma. Mūsu horeogrāfijas skolotājs visu laiku teica „Nevajag baidīties sajaukt dejas zīmējumu, jo neviens skatītājs nezin, kādam tam jābūt”. Šo zelta likumu lietoju arī dzīvē, nevajag baidīties kļūdīties, jo nekļūdās tas, kas neko nedara!

Gribas vēl uzsvērt, ka nodarbības, dalība programmā un pedagogu darbs palīdz attīstīt radošumu katrā audzeknī un palīdz dzīvi uztvert ar cilvēcīgumu un līdzjūtību, ar sirdi. Tas jūtams gan ikdienas darbā gan iesaistoties arī labdarības projektos un pasākumos. Man tas palīdzējis kļūt labsirdīgai, draudzīgai, izpalīdzīgai, atvērtai un vaļsirdīgai.
Mūsu ledus teātra kolektīvs vienmēr bija un paliek draudzīgs un atbalstošs, kur tev par labu draugu var kļūt jebkura bērna vecāks vai vismazākais studijas audzēknis, kuram ir tikai trīs vai četri gadiņi. Tā sajūta, ka tu vari izpalīdzēt citam un radīt ar šiem tuviem cilvēkiem kaut ko burvīgu - ir īstā vērtība!

Šobrīd tuvojas gadu mijas laiks un es pašlaik atrodos tālu no Rīgas, no ledus un mīļajām slidām, tāpēc tapis arī šis raksts, kā „paldies’’ par darīto un paveikto un gribas novēlēt studijai veiksmi radošajā procesā un darbā patreiz un, protams, vienmēr!

Es pateicos Visiem, kad tika pieņemts lēmums, pirms 10 gadiem man atnākt uz studiju. Tas ir liels gandarījums būt kopā ar Bērnu fonds „Attīstība’’ atbalstīto Ledus studiju - tās audzēkņiem un pedagogiem, radīt kaut ko radošu un pēc tam dalīties ar to ar citiem.

Daša

 

Ziedojumi

Mīļie, sadarbības partneri!

Lūdzam ziedot konkrētam mērķim - projektam, aktivitātei, pasākumam vai bērnam, to norādot mērķī. Katrs atbalsts un sadzirdētais vārds ir svarīgs.

Mūsu rekviziti šeit.

 

Kontakti

Tel. 371 29108336
E-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.